20 листопада 2024, 13:21
Це щорічний міжнародний захід, організований під егідою ООН. Тут світові лідери, науковці, активісти та представники бізнесу збираються для обговорення та ухвалення рішень з питань зміни клімату. Разом вони вирішують, як саме боротися з кліматичними змінами: ставлять нові цілі, аналізують прогрес у зменшенні викидів та шукають, як допомогти країнам адаптуватися до змін, які вже відбуваються.
Уже втретє Україна має власний павільйон на конференції, де проводять близько 50 тематичних заходів. Цього року українська делегація презентує унікальний досвід впровадження екологічних рішень в умовах війни та представляє Україну як приклад зеленого розвитку навіть в надскладних умовах.
На COP29 Україна ініціює створення Глобальної платформи для розробки міжнародних методик оцінки збитків довкіллю від військових дій.
У 2024 році концепція українського павільйону побудована на ідеї спільних зусиль, що виростають у великі зміни. Основний матеріал павільйону – український екологічний папір з живим насінням різнотравʼя. На ньому художниця Олександра Жумайлова створила зображення площею понад 120 м2, розмістивши 50 ключових екологічних ініціатив держави, бізнесу та громадськості України.
Серед них – технології цифровізованого землеробства, розробки у сфері відновлюваної енергетики та розмінування, стартапи, що створюють папір з опалого листя, ловці вуглекислого газу, екологічна альтернатива пінопласту, мобільні заводи-принтери та інші українські інновації, що вже використовують у США, Великій Британії та Японії. Контент павільйону наголошує на головному принципі відновлення – «build back greener» («відбудуватися екологічніше»), а також на необхідності відшкодування збитків, завданих довкіллю через агресію росії.
Очікується, що під час конференції вперше за 15 років учасники переговорів встановлять нову глобальну ціль кліматичного фінансування.
Другий важливий момент, що розглядатиметься цьогоріч на конференції, – формування та регулювання вуглецевих ринків. Це спосіб економічного стимулювання: країни та організації, які скорочують свої викиди, можуть отримати вигоду, а ті, хто не може їх скоротити, мають можливість сплатити за це.
Навіть в умовах повномасштабної війни Україна залишається надійним партнером у досягненні глобальної мети щодо зміни клімату. Напередодні COP29 український парламент на законодавчому рівні закріпив 2050 рік як точку досягнення кліматичної нейтральності.
СОР29 – це також додаткова платформа для напрацювання рішень для справедливого та стійкого миру в рамках пункту 8 Формули миру президента Володимира Зеленського.
Підпишіться, щоб отримувати листи.