21 листопада 2024, 14:57
У заході взяли участь заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, секретар міської ради Катерина Ямщикова, рідні, друзі та побратими захисника.
Дружина Юліана Лілія Матвійчук розповіла, що ідея створення мініскульптури виникла понад рік тому. Втілювати ініціативу допомагала керівниця полтавського центру «Дія.Бізнес» Альона Гончаренко.
«Ми розмовляли з Альоною та подумали, що було б добре таку ідею втілити в життя. У Юліка на війні був позивний «Бобер». Йому дуже припало до душі друге ймення. За ним не стояло якоїсь легендарної історії чи ще чогось, але він його дуже любив. І виникла ідея крізь призму образу його позивного показати його військовий шлях», – розповіла Лілія Матвійчук.
Вона додала, що відкриття скульптури на території лялькового театру є символічним.
«Через простий образ наші майбутні покоління, діти, які відвідуватимуть ляльковий театр, зокрема й наша донька Єва, зможуть доторкнутися до скульптури. Крізь простий не пафосний образ, усвідомити всю цінність вчинку Юліка і всіх наших захисників, які віддають найдорожче за свободу і незалежність України, – життя», – сказала Лілія Матвійчук.
Бойовий медик, побратим Юліана згадує його як гарного товариша та відданого своїй справі бійця.
«Це посмертний пам’ятник Юліану. Про героя можна говорити багато. Він був лідером, найдосвідченішим із нас, але ніколи не показував цього у ставленні до побратимів. До нього постійно хотілося підійти й говорити. Він навчав хлопців, ділився досвідом. За часи служби з ним маємо чимало історій, які назавжди залишаться в серцях», – сказав побратим Юліана Матвійчука Олександр Журавель.
Довідка: Юліан Матвійчук (Бобер), громадсько-політичний діяч, депутат Полтавської міської ради 7-го та 8-го скликань, молодший сержант, оператор-розвідник групи аеророзвідки «Соловей», 118-ї окремої бригади територіальної оборони, сил територіальної оборони, Збройних Сил України, почесний громадянин міста Полтава, герой України.
Усе своє життя Юліан мешкав у Полтаві. Був активним учасником Революції Гідності, одним із лідерів полтавського Майдану та командиром полтавської сотні самооборони в Києві.
Ще студентом у 2014 році добровольцем пішов боронити незалежність України в російсько-українській війні у складі Азову. Як штурмовик, розвідник, коригувальник вогневої артилерії, брав участь у боях в районі Іловайська, Широкиного, Новоазовська, Сартани, Старобешевого, Донецька.
З початком повномасштабного вторгнення він повернувся до лав української армії та став бійцем групи аеророзвідки «Соловей». У березні 2023-го Юліан координував виведення взводу морської піхоти з ворожого оточення. Супроводжував з повітря медичну евакуацію командира батальйону однієї з бригад Збройних сил України.
Поранення, яке стало смертельним, Юліан Матвійчук отримав уранці 15 травня 2023 року. Отримав його на Донеччині внаслідок артилерійського обстрілу російськими окупантами. 20 травня воїн помер.
Підпишіться, щоб отримувати листи.