06 вересня 2024, 14:20
На відміну від гіпсування та інших пов‘язок, тейпування дає змогу лікувати травми та хвороби опорно-рухового апарату за допомогою рухів. Його часто використовують для профілактики захворювань.
Самі тейп-стрічки не містять в собі ніяких лікарських засобів та не просочуються мазевими основами. Після видалення тейп-стрічка не залишає слідів на шкірі та видимого подразнення. Пов‘язка з тейпу – це дієвий, індивідуально створений бандаж в першу чергу для підтримки та фіксації м‘язів, що здатний попередити травмування або прискорити відновлення після травмування.
Помилково вважається, що тейпування використовується лише професійними спортсменами. На сьогодні цей метод профілактики та лікування має широке застосування.
Показання:
Протипоказання
Тейпування є одним із безпечних методів лікування, що можна використовувати навіть вагітним, але протипоказання, на жаль, все ж таки існують.
Не можна проводити процедуру, якщо:
Як проходить процедура
Спеціаліст із тейпування визначає зони на тілі, де потрібно досягти потрібного ефекту. Потім він накладає тейп-стрічки. У цій процедурі дуже важливо розуміти, де і який м’яз знаходиться на тілі, як саме потрібно накласти аплікацію, щоб отримати необхідну підтримку м'язів та суглобів чи забезпечити зниження болю, покращити лімфоток. Накладання тейпу – це не боляче.
Важливо зазначити, що ефекти тейпування можуть варіюватися в залежності від багатьох факторів: тип тейпу, методика накладання та індивідуальні особливості пацієнта. Все це враховують спеціалісти медичного центра «Аксіома».
Ефекти від процедури
Підтримка м'язів та суглобів. Тейпування створює додаткову підтримку та стабілізацію м'язів і суглобів під час виконання фізичних активностей або під час відновлення після травми. Допомагає захистити та підтримувати м'язові групи, сприяє правильним рухам в суглобі. Це дозволяє запобігти помилковим рухам та механічному перенапруженню.
Зменшення болю. Тейпування сприяє зменшенню болю в м'язах та суглобах. Дія тейпу полягає в активації власних опіоїдних систем організму, в результаті чого відбувається зменшення відчуття болю. Еластичність тейпу також дозволяє повністю адаптуватися до рухів тіла, забезпечуючи оптимальний комфорт.
Покращення кровообігу та лімфотоку. Тейпування стимулює кровообіг та лімфоток в тканинах, зменшує набряк та покращує загоєння. Це може бути особливо корисно при відновленні після травми, оскільки поліпшений кровоток сприяє постачанню більшої кількості кисню та поживних речовин до пошкоджених тканин для їх швидкого відновлення.
Покращення позиції тіла та сприятливий вплив на функціональні відхилення. Тейпування коригує неправильні позиції тіла або компенсаційні рухи, які можуть виникати при патологічних станах. Воно забезпечує підтримку та стабілізацію, сприяє поверненню до нормального функціонування тіла.
Наталія Христенко, фізичний терапевт
центру «Ветеран» КП «ПОКЛ ім.М.В.Скліфосовського ПОР»
Підпишіться, щоб отримувати листи.