У приміщенні місцевого медзакладу, що належить до об'єктів щоденного користування, активно ведуть роботи зі створення сучасного медичного простору. Заступник начальника ОВА Антон Чубенко разом з головою Опішнянської громади Миколою Різником, головним архітектором громади та представники профільного департаменту провели аудит та перевірили хід виконання робіт.
Микола Різник зауважив, що безбар’єрний маршрут – це конкретний транспортно-пішохідний шлях, визначений громадою, який має бути максимально зручним та доступним для всіх. В Опішні він становить 4,1 км. До нього входить лікарня, ЦНАП, школа, дитячий садок, пошта, торговельні заклади. У межах реалізації проєкту в лікарні облаштують укриття.
«Наша лікарня входить до безбар'єрного маршруту. Тут на даний час основна проблема – це укриття, яке не є безбар'єрним. Тому саме це укриття і цей об'єкт ми включили в безбар'єрний маршрут. Наразі в лікарні облаштовують другий поверх, де розміщується центр первинної медико-санітарної допомоги», – сказав Микола Різник.
Головна архітекторка громади Вікторія Шевченко зауважила, нині укриття в лікарні виконує функцію найпростішого сховища. Втім, щоб воно було безпечне, його потрібно відремонтувати.
«Ремонтні роботи в лікарні розпочалися ще до участі Опішні в проєкті «Рух без бар’єрів». Частина приміщень уже відремонтована, а в іншій тривають роботи. Наразі чекаємо коли стартує етап з модернізації укриття, яке буде приведено у відповідність до стандартів безбар’єрності», – розповіла Вікторія Шевченко.
Лікар загальної практики Опішнянського центру первинної медико-санітарної допомоги Алла Станіславчук говорить, що дуже важливо, щоб кожна людина мала вільний доступ до медичних послуг.
«У нашому закладі робиться все можливе, аби кожна людина могла самостійно дістатися до потрібного місця — чи то до лікаря, реєстратури або лабораторії. Для людей з інвалідністю повинні бути облаштовані пандуси, тактильні вказівники, безбар'єрні кабінети та палати», – сказала Алла Станіславчук.
Антон Чубенко зауважив, що в лікарні особливу увагу зосереджено на забезпеченні безбар’єрного доступу.
«Маємо певні зауваження щодо стану підготовки об’єкта. За підсумками робочого візиту буде здійснено технічний нагляд усіх локацій, включених до безбар’єрного маршруту, а також внесено відповідні зміни до проєктної документації. Це дозволить забезпечити відповідність об’єктів сучасним будівельним нормам та вимогам інклюзивності», – зазначив Антон Чубенко.
Довідково: «Рух без бар’єрів» – флагманський проєкт Міністерства розвитку громад та територій, який втілюється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», та охоплює 15 пілотних громад, де створюються безбар’єрні маршрути. На сьогодні це Київ, Одеса, Дніпро, Житомир, Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Полтава, Вінниця, Славутич, Кропивницький, Буча, селища Опішня та Бородянка.
У Межах Проєкту «Рух Без Бар’Єрів» Оглянули Об’Єкт В Опішнянській Громаді7
У Межах Проєкту «Рух Без Бар’Єрів» Оглянули Об’Єкт В Опішнянській Громаді1
У Межах Проєкту «Рух Без Бар’Єрів» Оглянули Об’Єкт В Опішнянській Громаді3
У Межах Проєкту «Рух Без Бар’Єрів» Оглянули Об’Єкт В Опішнянській Громаді4
У Межах Проєкту «Рух Без Бар’Єрів» Оглянули Об’Єкт В Опішнянській Громаді5
У Межах Проєкту «Рух Без Бар’Єрів» Оглянули Об’Єкт В Опішнянській Громаді6
У Межах Проєкту «Рух Без Бар’Єрів» Оглянули Об’Єкт В Опішнянській Громаді8
У Межах Проєкту «Рух Без Бар’Єрів» Оглянули Об’Єкт В Опішнянській Громаді
Підпишіться, щоб отримувати листи.