18 липня 2025, 13:38
Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка
11 та 12 липня за ініціативи ректорки Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка професорки Марини Гриньової викладачі й здобувачі освіти активно долучилися до шостої міжнародної літньої наукової online-школи «Адаптивні процеси в освіті».
У роботі літньої наукової школи взяли участь викладачі й здобувачі вищої освіти багатьох кафедр університету, зокрема кафедри загальної педагогіки та андрагогіки. Завідувач кафедри професор Володимир Мокляк разом із професором Василем Фазаном стали модераторами адаптивного кола «Синергетичні трансформації» (всього адаптивних кіл було 5). Тематика доповідей, представлених на адаптивних колах, охопила такі напрями: адаптивний менеджмент в освіті (доповіді про адаптаційні стратегії, адаптивний інтелект, зміни в системі управління під час війни, кризовий менеджмент для освітніх закладів); методики дисертаційних досліджень (структура та зміст вступу, проблемно-ресурсні підходи, індикативно-технологічні методи досліджень); інтеграція ІТ та ШІ в науку (використання штучного інтелекту в аспірантських дослідженнях, адаптація ІТ до потреб наукової спільноти); дистанційна та інклюзивна освіта (моделі «перевернутого класу», міжнародний дистанційний досвід, інклюзивна освіта в умовах війни); міжнародні освітні практики (філантропія, дистанційне навчання у США, діяльність філій світових вишів); професійний розвиток педагогів та соціальна відповідальність (створення професійних стандартів, case-management, духовно-моральна компетентність, позашкільна освіта) та ін. Матеріали мають міждисциплінарний характер, з фокусом на формування адаптивної, інноваційної й стійкої освітньої системи і в Україні (з особливим акцентом на воєнний контекст), і в міжнародному вимірі.
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
23 травня до Полтавської політехніки з робочим візитом завітав заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький. Метою візиту було ознайомлення з матеріально-технічною базою одного з провідних закладів вищої освіти України.
Під час екскурсії університетським кампусом Михайло Винницький відвідав низку унікальних інноваційних локацій, які є гордістю Полтавської політехніки.
23 травня у Києві відбувся стартовий захід (Kick-off event) для стартап-шкіл, інкубаторів та акселераторів. У форумі взяли участь докторка технічних наук, професорка, проректорка з наукової роботи Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Олена Степова та кандидатка економічних наук, доцентка кафедри фінансів, банківського бізнесу та оподаткування, координаторка університетської стартап-школи Віталія Скриль.
Підпишіться, щоб отримувати листи.