08 липня 2025, 13:53
Мета зустрічі – провести оцінку закладів охорони здоров’я Полтавщини, де надається реабілітаційна допомога, для надання необхідної технічної підтримки.
Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктор Лисак провів для гостей детальний екскурс з історії становлення медичної галузі області, розповів про послідовне здійснення оптимізації діяльності, формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я, реалізацію міжнародних проєктів за підтримки донорів.
Окрема увага – реабілітаційній сфері, яка динамічно розвивається на Полтавщині.
«Сьогодні в 17-ти закладах області функціонує 22 реабілітаційних відділення зі 595 ліжками, з них 45 – для дітей. Також працюють амбулаторні заклади та спеціалізовані відділення для немовлят. Усі ці установи надають безоплатну допомогу за Програмою медичних гарантій», – розповів Віктор Петрович.
Лише за перше півріччя 2025 року понад 2 800 осіб отримали реабілітацію в стаціонарних умовах, з них 1300 – військові. Амбулаторна допомога охопила понад 3 300 осіб, включно з дітьми та постраждалими внаслідок війни.
Лідером регіону в цій сфері є КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради», де функціонує п’ять високопрофільних центрів і відділень.
Партнери з ВООЗ і «Лікарів без кордонів» високо оцінили рівень організації системи реабілітації та поділилися досвідом щодо впровадження допоміжних технологій, навчання мультидисциплінарних команд і розвитку гострої реабілітаційної допомоги – напрямку, що нині набуває особливої уваги в умовах війни.
У рамках зустрічі відбувся візит до обласної лікарні, де іноземні колеги змогли побачити в дії роботу відділень, які допомагають пацієнтам відновлюватися після гострих травм. Зокрема, обговорювалися ключові виклики у цій сфері – необхідність якомога раніше розпочинати реабілітацію, аби уникнути ускладнень та пришвидшити відновлення життєдіяльності.
Для оцінки потенціалу установи у сфері реабілітації було презентовано спеціальний інструмент оцінювання, а також навчальну програму з гострої реабілітації, яка вже реалізована у Черкасах та Одесі.
Учасники зустрічі дійшли згоди: підтримка міжнародних партнерів, обмін досвідом та інвестування в кадровий потенціал – ключові передумови для сталого розвитку сфери реабілітації. Полтавщина вкотре підтвердила свою репутацію регіону, де здоров’я людини – понад усе.
Спільна мета – сильна, доступна та сучасна реабілітаційна система в Україні.
КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради»
1 (1) (11)
Підпишіться, щоб отримувати листи.