25 квітня 2025, 14:56
Полтавський національний педагогічний університет імені М.Г.Короленка
Викладачі університету завершили навчання за міжнародною програмою стажування «Гуманність у контексті сталого розвитку: виклики і перспективи». Стажування відбувалося в онлайн-форматі на базі Освітньої українсько-польської фундації «Інститут Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці (IIASC Foundation)» і тривало з 3 березня по 11 квітня 2025 року
Тематика стажування вміщувала питання гуманітаристики, що нині, у добу тектонічних соціально-політичних зсувів, є екзистенційними.
«Гуманітаристика завершальної третини ХХ ст. почала активно приростати питаннями, ідеологічно-ціннісні сумніви почали шукати опору. Драматичне відчуття світу як іншого / чужого / незрозумілого / ворожого простує до конструктивних рішень – природа людини потребує втілення самої себе в гармонійному середовищі» – так організатори стажування окреслили топос програми.
Навчання за програмою стажування передбачало участь у виїзній міжнародній науково-практичній конференції, яка відбулася у м. Земмерінґ (Австрія). Дискусія на наукових локаціях конференції спонукала до осмислення природи гуманітаристики в сучасному світі, зокрема сенсу гуманітарних наук в академічному дискурсі.
Конференція мала широке географічне й галузеве представництво. Науковці й практики з України, Японії, Угорщини, Польщі, Німеччини висвітлювали питання гуманітаристики у вимірах власних дослідницьких розвідок у галузі філософії, лінгвістики, літературознавства, психології, соціальної роботи, педагогіки, мистецької освіти й практики та ін. Наживо у конференції взяли участь Наталія Сулаєва, Ольга Ніколенко, Валентина Березан, Тетяна Благова, Лілія Кононенко, Наталія Манжелій, Ольга Губарь, Оксана Вашак, Наталія Власенко, Юлія Дубовик, Катерина Ніколенко, Наталія Ломакіна, Дарина Юхименко.
У межах конференції учасники відвідали один із найстаріших класичних університетів Європи у м. Грац: ознайомилися з університетською інфраструктурою, з’ясували особливості освітнього процесу, дізналися про академічні традиції Австрії. Поза науковою комунікацією учасники мали екскурсію до Відня, велич і краса якого підвищили емоційний тонус наукового відрядження.
Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»
У політехніці відбувся черговий успішний випуск студентів Мережевої академії «Cisco»
Мережева академія «Cisco» Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» здійснила черговий випуск студентів, які успішно пройшли курс CCNA «Комутація, маршрутизація та бездротові мережі». Цей курс є важливою частиною навчальної програми, спрямованої на підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі інформаційних технологій.
Мережева академія «Cisco» — це міжнародна освітня програма, ініційована компанією Cisco, яка надає студентам та професіоналам можливість поглибити свої знання у сфері мережевих технологій, кібербезпеки та інтернету речей (IoT). Програма передбачає не лише теоретичну підготовку, але й значну кількість практичних занять, що дозволяє студентам здобувати реальні навички для подальшої роботи в ІТ-сфері.
Випускники академії – студенти спеціальності 123 Комп’ютерна інженерія – отримали сертифікати, які є міжнародно визнаними і підтверджують їх високий рівень професіоналізму. Це значно підвищує їх конкурентоспроможність на ринку праці в ІТ-сфері та відкриває нові можливості для кар'єрного зростання.
В університеті функціонує спеціалізована лабораторія, оснащена мережевим обладнанням Cisco, де студенти мають змогу проходити практичні заняття під керівництвом сертифікованого інструктора – старшого викладача кафедри комп'ютерних та інформаційних технологій і систем Ігоря Ромашка.
Випускники Академії «Cisco» готові до нових викликів і успішно впроваджують здобуті знання у реальних проєктах у галузі інформаційних технологій.
Підпишіться, щоб отримувати листи.