Серед тем, що розглядалися в рамках програми: моделі інвалідності в Україні та світі, етичні аспекти комунікації, інклюзія, забезпечення прав та свобод осіб з інвалідністю в Україні, створення безбар’єрного простору.
Заняття у дистанційному форматі провела Твердохліб Ірина Василівна, регіональна представниця Національної Асамблеї людей з інвалідністю України в Полтавській області, радниця голови Полтавської міської ради з питань безбар’єрності.
Національною стратегією зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року та планом заходів з її реалізації, прийнятими з ініціативи першої леді України Олени Зеленської. передбачено усунення бар’єрів у фізичному, суспільному і громадському, економічному, освітньому, цифровому та інформаційному напрямах.
Фізичний напрям охоплює розроблення єдиних архітектурних стандартів. Це означає, що все наше навколишнє середовище (будівлі, вулиці, тротуари, транспорт) має бути фізично доступним для всіх людей, зокрема для маломобільних груп населення (люди з інвалідністю, люди старшого віку, батьки з маленькими дітьми та ін.).
Суспільний і громадянський напрям передбачає створення рівних можливостей для активної участі людей у громадському житті. Це означає, що кожна людина за такого підходу має відчувати себе вільною у своєму самовираженні, що її не будуть засуджувати через якісь її ознаки. І навпаки: різність кожного з нас разом посилюватиме й розвиватиме наше суспільство.
Економічний напрям означає забезпечення таких умов, за яких людина може працевлаштуватися й відчувати себе захищеною від проявів дискримінації.
Освітній напрям — у кожної людини має бути вільний доступ до якісної освіти протягом усього її життя.
Цифрова безбар’єрність передбачає доступ усіх соціальних груп до інтернету та до всіх онлайн-послуг.
У межах інформаційного напряму заплановано створити такі умови, за яких люди, незалежно від своєї мобільності, функціональних порушень чи комунікативних можливостей, зможуть отримувати доступ до інформації та користуватися всіма потрібними технологіями.
Як зазначила Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина, безбар’єрність має бути реальністю, а не формальністю. Зокрема, на державній службі. Це потребує інтегрування нових підходів і практик з інклюзивності, доступності та безбар’єрності у реалії державної служби.
Про важливість даного питання свідчить й те, що Уряд за ініціативою НАДС включив завдання з організації навчання з питань безбар’єрності для не менше 60% державних службовців до завдань і ключових показників результативності та ефективності діяльності державних секретарів на 2025 рік.
Полтавським регіональним центром підвищення кваліфікації передбачено проведення навчання за програмами з питань забезпечення прав та інтересів осіб з інвалідністю, доступності та інклюзивності. Окрему увагу приділяється розгляду питань щодо коректної комунікації та використання простої мови у взаємодії з громадянами, адаптації робочого простору та послуг, що надають органи публічної влади, під різні категорії населення.
Підпишіться, щоб отримувати листи.