Українські літературні критики пізніше називали його «поетом без каменю за душею», а есеїст Євген Сверстюк зазначив, що Симоненко належить до тих людей, чиї біографії треба вивчати як частину історії України. Його творчий шлях – 10 років плідної праці, протягом яких було написано сотні віршів, новел, казок і байок для дітей. Але єдина прижиттєва збірка поезій – «Тиша і грім» – вийшла друком у 1962 році. Найвідоміша поезія Василя Симоненка – вірш «Ти знаєш, що ти людина», в якому поет оспівує цінність кожної людини. А вірш «Лебеді материнства» став своєрідним заповітом для сина та всього українського народу – жити з почуттям гідності й національної свідомості. Тож символічно, що відкрили вечір піснею «Виростеш ти, сину» (муз. А. Пашкевича, сл. В. Симоненка) у виконанні заслуженої артистки України Валентини Колісник.
Заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко висловився про значення постаті Василя Симоненка для української культури та наголосив на необхідності збереження пам’яті про поета, актуальності його творчості для сьогодення. Директорка Департаменту культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації Ірина Удовиченко у своїй промові згадала музей-садибу Василя Симоненка в Біїївцях на Лубенщині, навела маловідомі факти з біографії митця.
Своєрідною присвятою поету прозвучала пісня «Я України син» у виконанні члена Національної всеукраїнської музичної спілки, старшого викладача сольного співу Полтавської дитячої музичної школи № 3 імені Бориса Гмирі Івана Темченка.
Ведуча події – завідувачка відділу соціокультурної діяльності, реклами та зв’язків з громадськістю Юлія Крамарєва розповіла про життєвий і творчий шлях поета. На заході була представлена книжкова виставка «Іду до вас із забуття воскреслий: до 90-річчя від дня народження В. А. Симоненка», огляд якої зробила провідна бібліотекарка відділу краєзнавства Лариса Карпенко. Виставка діє в межах проєкту «УкраЇNачитана» (Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОВА спільно з відділом краєзнавства Полтавської ОУНБ імені І. П. Котляревського).
Завершили захід живим словом Василя Симоненка – у записі прозвучало авторське виконання вірша «Перехожий».
Підпишіться, щоб отримувати листи.