Долучитися до занять у спорткомплексі «Акваарена» можуть ветерани війни та військовослужбовці, які отримали поранення і потребують фізичної та ментальної реабілітації.
Безкоштовні тренування відбуваються щопонеділка, щоп’ятниці та щонеділі о 12:30 у малому басейні. Одне заняття відвідує 5-7 осіб.
Рятувальник Юрій із Миргородського району отримав поранення під час ліквідації ракетного обстрілу у Кременчуці. Він одним із перших кинувся в «Амстор» рятувати постраждалих і на нього обрушилися перегородки торгового центру.
«Лікарі буквально збирали мене по частинам. Після декількох операцій, тривалої реабілітації в Україні та за кордоном, я маю інвалідність, – розповів головний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуацій Юрій Сиров. – У мене одна нога довша за іншу на 2 см. Кульшовий суглоб та пошкоджений нерв, які не дають повноцінно рухатися в побуті».
Заняття в «Акваарені» відвідує вже 1,5 місяці. Говорить, що вода лікує фізично й морально.
«Заняття в басейні впливають дуже позитивно, організм відновлюється, стабілізується хода. Тренуючись у воді, я себе впевненіше почуваю на суші. Більш координую свої рухи», – розповідає рятувальник.
До проєкту залучили ветерана війни, водолаза, тренера з плавання «Акваарени» Ігоря Першина. Він застосовує індивідуальний підхід, розробляє комплекс вправ, враховуючи стан здоров'я кожного ветерана.
«Хлопці, які прийшли з війни, мають зовсім інше мислення, часто в них посттравматичний стресовий розлад. Заняття дайвінгом корисні не лише фізично, а й морально, – розповідає тренер. – Людина потрапляє в інше середовище, людина під водою не живе, але може адаптуватися. І коли ти занурюєшся в воду, розумієш, що можеш дихати, отримуєш чималу дозу адреналіну. Це дуже допомагає бійцям відволіктися від поганих думок і того повсякдення, що їх оточує».
У січні в «Акваарені» планують відкрити обласний ветеранський хаб.
Підпишіться, щоб отримувати листи.