За допомогою унікальних фотоматеріалів автори – Євгеній Аничин, Артур Ароян та Інна Гуржій – розповіли читацькій аудиторії про культуру й побут, традиційну оселю та унікальний гончарний промисел Полтавщини. Дослідження охоплює історичний період від другої половини ХІХ ст. до першої третини ХХ ст.
Участь у презентації взяли заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, директор Департаменту культури і туризму ОВА Ірина Удовиченко, мистецтвознавці, літературознавці, бібліотекарі та читачі.
««Глина в українській культурі» – це непросто книга, не просто розповідь про гірську породу чи мінерал. Це – ґрунтовне дослідження про основний матеріал, який наші пращури широко застосовували в різноманітних аспектах життя. Автори провели унікальну, водночас дуже копітку дослідницьку та пошукову роботу, збираючи унікальні тематичні факти, – зауважив Антон Чубенко. – Через призму слова і фотофактів у книзі також відображений вплив реформ другої половини ХІХ століття на традиційні ремесла та керамічне виробництво, представлений успішний досвід Полтавського губернського земства у відтворенні народних традицій гончарства. Дякую авторам книги за збереження, примноження та промоцію на широкий загал культурно-мистецьких традицій українців».
Книга складається з кількох розділів: «Полтавщина. Природа, культура, побут», «Оселя. Традиції та будівництво», «Ужиткова кераміка. Розмаїття та особливості», «Будівельна кераміка. Еволюція матеріалу», «Полтавське земство. Дослідження та розвиток керамічної справи», «Новий стиль. Кращі архітектурні зразки українського модерну».
Фотографії, які представлені в книзі, зберігаються в різних музейних фондах, зокрема: Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, Кременчуцького краєзнавчого музею, Полтавського літературно-меморіального музею В. Г. Короленка, Харківського художнього музею, Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.
Основний масив фотоматеріалу взяли в роботу з приватних збірок та родинних архівів. Чимало часу пішло на пошук та зібрання їх із різних джерел, на ретельний відбір та підготовку до друку.
Обсяг книги – 164 сторінки. Всього книга містить 160 фотографій, 71 із них – опубліковані вперше.
Книга вийшла друком у видавництві ПП «Видавництво-Автограф» та є першою в серії «Історія полтавської фотографії».
Довідково.
Євгеній Аничин – колекціонер, краєзнавець, громадський діяч та видавець, корінний полтавець.
Артур Ароян – кандидат архітектури, доцент кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, член Національної спілки фотохудожників України.
Інна Гуржій – художник кераміст, старший викладач кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», член НСХУ.
Підпишіться, щоб отримувати листи.