08 грудня 2024, 16:50
Майстриня розповіла учасникам заходу, що в українській культурі «мотанки» бувають у вигляді ляльок, тварин та пташок. Назва «мотанка» походить від слова «мотати», тобто виготовляти з тканини виріб-оберіг, не використовуючи голку та ножиці.
«Мотанка» — це символ добробуту, добра й надії. Вона виконувала функцію оберегу людської долі, а долю не можна колоти й різати. Мотанки робили жінки, використовуючи місячний календар. Виготовляли ляльку за один день. Використовували натуральні тканини й нитки. Процес намотування здійснювали тільки за годинниковою стрілкою, обов’язково супроводжуючи роботу позитивними думками. Під час виготовлення ляльки варто обдумати її функціональне призначення і зважити на значення кольорів. На повний Місяць ляльку мотали з метою захисту; на спадний — від хвороб і невдач; у фазі росту — для досягнення гарного результату в будь-яких справах.
Присутні на заході своїми руками створили різдвяну іграшку у формі Пташки, яка буде не лише прикрашати їхню святкову ялинку, а ще й оберігатиме від біди, хвороб та негараздів.
Як зазначила пані Оксана, пташка символізує свободу, легкість та здатність до польоту, що віддзеркалює прагнення людей до щасливого та безтурботного життя. Віримо, що ляльки-пташки будуть оберігати наші домівки від нещасть та принесуть у них щастя.
Підпишіться, щоб отримувати листи.