28 жовтня 2024, 13:16
Захід відбувся на базі Полтавського обласного центру соціальних служб для працівників соціальної сфери Полтавської області, що залучені до протидії та реагування на випадки сексуального насильства, 12-ти громад області: Диканська, Хорольська, Кобеляцька, Глобинська, Білицька, Кременчуцька, Великорублівська, Заводська, Карлівська, Скороходівська, Терешківська, Кам’янопотоківська.
Фахівчині Центру допомоги врятованим провели навчальний тренінг з метою розширення кола осіб у громадах, які б зналися на маркерах розпізнавання постраждалих від СНПК.
За словами представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Полтавській області Владислава Носенка, кожен з нас має зробити свій внесок у побудову світу, де сексуальне насильство більше не буде інструментом війни, а правосуддя та допомога постраждалим будуть невід'ємними складовими миру.
Він наголосив учасникам заходу: «Сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом, є одним із найжорстокіших порушень прав людини, яке завдає незворотних фізичних, психологічних та соціальних травм».
За його словами, щороку, починаючи з 2014-го, кількість постраждалих від російських окупантів зростає. Владислав Носенко зазначив: «На сьогодні Офісом Генерального прокурора України зафіксовано 321 факт СНПК. Проте реальні цифри є значно вищими. Цей злочин все ще скутий стигмою та небажанням говорити».
На тренінгу фахівчині @cdv.ua у Полтаві донесли присутнім, які у межах своєї діяльності можуть контактувати із постраждалими від СНПК, базові поняття та ключові моменти щодо реагування на СНПК:
Фахівчині @cdv.ua у Полтаві впевнені: ніхто не повинен проходити цей важкий шлях наодинці. Тож проведуть ще низку тренінгів з метою розширення інформації щодо Центру допомогу врятованим, як безпечного простору, куди варто перенаправляти постраждалих від СНПК, де обов’язково почують, зрозуміють та допоможуть відновитись.
Центри допомоги врятованим у Полтаві створено за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової уповноваженої з питань гендерної політики, у партнерстві з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні, завдяки фінансовій підтримці урядів Австрії, Бельгії, Іспанії, Швеції у співпраці з Полтавською обласною військовою адміністрацією, Полтавською міською радою та ГО «Інноваційні соціальні рішення».
Підпишіться, щоб отримувати листи.