28 серпня 2024, 14:15
«Освіта рухає світ» – під такою назвою нещодавно відбулася всеукраїнська освітня конференція, де обговорювали ключові рішення, освітні трансформації для подальшого розвитку галузі. Освіта – один із пріоритетів як на рівні держави, так і обласної влади, – зауважив заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко. – Навчання офлайн. Безпека. Здатність вільно орієнтуватися в цифровому просторі. Формування і розвиток громадянської позиції – над виконанням цих та інших завдань ми працювали у 2023/2024 навчальному році – ще одному році в умовах війни».
Учасники конференції зупинилися на основних показниках минулого року.
За словами директора Департаменту освіти і науки ОВА Євгена Кончаковського, в освітньому просторі Полтавщини діють 1220 закладів освіти.
«Головна мета, якої ми досягли, – організація освітнього процесу в офлайн-форматі. «Школа офлайн» – основний компонент комплексної політики держави, який вдалося забезпечити на Полтавщині завдяки створеному безпечному середовищу. Кількість закладів, де укриття, становить понад 95%, – розповів Євген Кончаковський. – Новий навчальний рік майже в усіх у закладах освіти Полтавщини розпочнеться у звичному форматі».
Освітяни Полтавщини підтримують ініціативи, спрямовані на поліпшення ментального здоров’я. У закладах освіти працює 525 практичних психологів та 263 соціальних педагоги. Облаштовані куточки ментального здоров’я для учасників освітнього процесу.
В області триває впровадження реформи шкільного харчування. На базі Кулінарного Хабу в Кременчуці відповідні навчання пройшли 272 кухарі.
На Полтавщині реалізовують освітню реформу. Сфера професійно-технічної освіти також трансформується. На Полтавщині створюються 3 сучасні навчально-практичні центри з підготовки кваліфікованого робітника з професій – на базі Вищого професійного училища № 7 м. Кременчука, Решетилівського професійного аграрного ліцею ім. І.Г. Боровенського, Регіонального центру професійно-технічної освіти №1 м. Кременчука. У партнерстві з проєктом DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» та їх фінансової підтримки на базі перших двох профтехів облаштовуються профорієнтаційні майстерені (хаби).
Цьогоріч зросла кількість учасників у обласному етапі учнівських олімпіад – до 1134 учнів проти 730 у в минулому. Переможців також більше – 553 учнів. На державному рівні із 58 учасників дипломи переможців здобули 23 учні.
На Полтавщині були успішно проведені зовнішні освітні оцінювання.
Загалом в основних та додаткових сесіях взяли участь: понад 12,5 тисяч учасників НМТ, майже 10,5 тисяч учасників ЄВІ, 4,2 тисячі учасників ЄФВВ.
Серед пріоритетних завдань освіти – формування ефективної мережі закладів освіти, реалізація реформи НУШ, організація роботи осередків викладання предмета «Захист України», створення умов для підготовки кваліфікованих робітників.
У межах заходу нагородили кращих освітян Полтавщини.
Підпишіться, щоб отримувати листи.